Чим займається ваша дитина?

Якщо за часів нашого дитинства комп ютер вважався виключно робочим пристроєм, зараз його освоюють ще малята дошкільного віку. Наскільки корисно нашим дітям сидіти перед монітором? Давайте подивимось.

Якщо ваші батьки вміють користуватися комп ютером, вам пощастило. Це вміння не приходить саме собою, його потрібно розвивати. З цієї точки зору, навчання дитини користуватися комп ютером ще в ніжному віці дає вашому нащадку безліч переваг у майбутньому. Згадайте сучасних школярів, що навчаються робити сайти та вільно спілкуються англійською зі своїми іноземними знайомими. Така міцна платформа для майбутньої кар єри кому завгодно піде на користь.

Втім, не варто плутати тепле з м яким. Далеко не всі заняття на комп ютері допомагають дітям розвиватися. Так, дозволяючи маляткам вільно досліджувати інтернет, ви серйозно ризикуєте їхнім психічним здоров ям. Те саме можна сказати і про деякі ігри. Жорстокі стрілялки, військові стратегії та "дорослі" ігри здатні не лише зіпсувати настрій нашим ніжним діточкам, але й призвести до більш серйозних наслідків.

В той самий час, розвиваючі ігри, спеціально створені для малюків, допомагають їм дізнаватися багато нового, готуватися до школи та краще засвоювати навчальну програму. Так, головоломки, зокрема засновані на законах фізики, розвивають логіку, ігри зі словами - покращують пам ять. До того ж, ви знайдете в інтернеті безліч ігор, що навчать малюків рахувати, читати, тощо. А для прекрасних юних панянок є одягалки, що дозволять закласти основи уявлення про стиль ще з малих років.

Ще одна категорія ігор, що принесе користь вашим дітям, - це ігри, створені за мотивами мультфільмів. Вони допомагають дітям весело проводити час та водночас розвивати спостережливість. Подивіться зразки таких ігор на сайті mult-games.com.ua. Якщо, дивлячись мультфільми, дитина ніяк не задіяна в процесі, то під час гри вона приймає участь в тому, що відбувається на екрані, та отримує нові корисні навички та вміння.

Дозволяючи малятам сидіти за комп ютером, пам ятайте декілька правил. Перш за все, не треба дозволяти їм грати в ігри безпосередньо перед сном, бо це може зашкодити засинанню. Окрім того, важливо, щоб дитина проводила перед монітором не більше двох-трьох годин поспіль. Ігри треба розбавляти активними фізичними вправами. Щодо того, які програмні проекти підходять дітям, визначитися можна за відсутністю вікових обмежень.