Як подолати шкідників в саду та на городі?

Як не ділити врожай із шкідниками? Багатьох турбує це питання, адже стільки сил та коштів вкладається у майбутні сходи. А тут прилітає рій зухвалих крилатих — і від праць залишаються лише спогади. Якщо ви перейдете на сайт https://semena.in.ua/ офіційного інтернет-магазину компанії «Професійне насіння», то узнаєте:

  1. Як ефективно боротися зі шкідливими комахами.
  2. Які препарати найкращі.
  3. Що вносити під корінь, а що на листя.
  4. Як стане в нагоді краплинний полив.

Види шкідників

Борошниста роса помітна неозброєним оком — листя ніби вкрите білим нальотом. Властива для садових кущів та квіткових рослин. Колорадський жук відомий навіть маленьким дітям – жовту з чорним спинку видно одразу, малюки навіть плутають із осою. Шкоди також може бути чимало: якщо вчасно не зняти комах, від картопляних кущів залишаться лише стовбури, а врожай буде поганим. Попелиця ще один поширений шкідник, її безліч видів (листова, втеча та ін) нападає на смородинові та малинні кущі, характерна для деяких дерев. Визначити, що перед вами хвороба, нескладно — листочки хіба що скручуються в пагони, зіщулюються і сохнуть. Є шкідливі культурам мухи:

  1. морквяні;
  2. цибульні;
  3. малинні;
  4. агрусові.

Їх важче помітити, але своєю життєдіяльністю вони теж завдають шкоди, аж до загибелі кущів/розсади. Муравїв часто називають «санітарами лісу», проте в саду та на городі їм робити нічого. Тому треба позбуватися, хоч хтось і шкодує цих непримітних трудяг. Але ж вам не потрібен мурашник замість урожаю? Нарешті, який список шкідників без метеликів — капустяних, яблонних плодожорок, виноградних листовіток, шовкопрядів? Гарні на вигляд, вони будуть страшніші за армію мурах, тому що вони ненажерливі.

Ефективні засоби боротьби

Механічні — зрізайте уражене листя і пагони, стрижіть гілки, вкривайте щойно посаджену розсаду пластиковими пляшками та глиняними горщиками. Гнізда комах акуратно знімайте та спалюйте разом із зрізаним листям. Від мух допомагають устромлені в грядку соснові гілки (відлякує запах) і навіть липкі стрічки (продаються в магазинах). Правда, другий варіант доведеться часто міняти, комарів ніхто не скасовував — зате збережіть майбутні сходи цілими. біологічні — до них відноситься обприскування та полив. До речі, візьміть на замітку — якщо під рукою крапельна система поливу від ємності просто насипте в бак захисний засіб. Інсектицид у рідкому вигляді потрапить під корінь, засвоиться рослиною і стане «погано перетравлюваним» для шкідника. Купити такі засоби можна в офіційному інтернет-магазині компанії «Професійне насіння».