Диван в вітальню: чотири варіанти розміщення

Класичні зі шкіри, м'які з велюру, неординарні з гобелена, а також з вигнутими спинками, підлокітниками й без, розкладні - світ диванів досить різноманітний. Вибрати з такої кількості пропозицій складно, але можна. Головне, визначити для себе пріоритетні критерії. У більшості випадків, покупець приймає рішення на користь таких моделей, як кутові дивани (Тернопіль) від «Lisma». У каталогах українського виробника представлені як компактні екземпляри, так і досить значних розмірів. Для їх гармонійного розміщення в будинку можна скористатися одним з наступних методів.

Симетричний

Спосіб, заснований на розташуванні предметів меблів навпроти один одного. Причому, не обов'язково, щоб вироби повторювали колір, форму, матеріали. Наприклад, навпроти дивану може стояти підлогова ваза, а з боків - два крісла або лавочки. Таке розташування найбільш виграшно виглядає в прямокутних та квадратних приміщеннях Щоб досягти ідеальної обстановки, необхідно дотримуватися кількох правил:

  1. Відстань від встановленого центру до диванів повинна бути однаковою.
  2. Розміри виробів слід вибирати компактні.
  3. Парними повинні бути й елементи декору, наприклад, подушки, торшери, бра.

Метод підходить для облаштування приміщень, використовуючи дивани прямого типу й кутові. У другому варіанті симетрія буде діагональною.

Асиметричний

Спосіб, часто вживаний на кухнях-столових, в дитячих або прохідних приміщеннях. Його суть полягає в розташуванні предметів інтер'єру відносно будь-якої точки (стола, телевізора, каміна). Для створення балансу використовуються згруповані елементи, наприклад, два масивних крісла поруч з журнальним столиком. Єдина умова: форма виробів й оббивка повинні відрізнятися. Візуально виправити пропорції кімнати, наприклад, щодо вікна можна за допомогою компонування торшера та софи. Перший предмет слід розташувати по одну сторону отвору, а другий - ближче до його центру. Так приміщення стане ширше та просторіше.

Круговий

Головна особливість даної техніки - рівновіддаленість усіх предметів від центральної точки. В якості останньої може бути обраний як диван, так і стіл, килим. Причому, допустимо розставляти предмети по колу симетрично й асиметрично. Перший варіант передбачає розміщення виробів навпроти один одного, а от у другому, варто більш масивні предмети посувати ближче до центру, а дрібні, навпаки, віддаляти.

Така різноманітність схем розташування меблів дозволяє створювати цікаві інтер'єри, дійсно затишні та гармонійні для відпочинку.