Як грамотно набирати масу тіла і що необхідно знати про акуратність таких дій?
Маса людини залежить конкретно від обміну речовин, який відбувається постійно в організмі. Якщо останній занадто швидкий, то з'їдені калорії при таких обставинах будуть повністю витрачатися. Але, люди, які дійсно страждають дефіцитом ваги, намагаються по суті докласти всіх зусиль для того, щоб набрати масу. Занадто сильна худорлявість призводить до того, що може розвинутися анорексія. Саме тому, таким людям важливо знати, як безпечно набрати вагу, щоб це ніяк негативно не позначилося на організмі.
Яким безпечним чином можна набрати вагу тіла?
Для набору м'язової маси, експерти в першу чергу радять зробити хитрий і в той же час грамотний хід - завести щоденник раціону харчування. Після цього, варто враховувати наступні рекомендації:
- Щоденний підрахунок калорій їжі допоможе пам'ятати про те, з яких показників все починалося і до яких результатів людина в результаті прийшла.
- Якщо людина за вагою відповідно до зростання важить менше власної норми, то швидше за все, існує проблема швидкого задоволення від прийому їжі. Для таких людей, споживання їжі, один тільки раз за 24 години залишається нормою. Від цього потрібно позбавлятися.
- Правильніше їсти маленькими порціями по кілька разів на день. Йдеться про вживання їжі близько 5-6 разів на день. Це можуть бути своєрідні перекушування.
- Правильність і збалансованість прийому їжі – грамотне рішення. Схему раціону допоможе скласти дієтолог, який буде враховувати масу тіла, зріст людини і аналізи, які необхідно буде здати для того, щоб переконатися, що людина нічим не хворіє.
- Напої і пиття – ще одна глава. Важливо пити воду або інші напої після того, як минуло 30 хвилин після того, як людина поїла. Різні фруктові смузі та овочеві коктейлі теж дозволені, якщо їх виписав та назначив дієтолог.
Що ще необхідно знати?
Щоб швидко набрати вагу, варто врахувати специфіку і нічого не пропустити:
- Слід набагато частіше їсти (від 5 раз в день).
- Включити в раціон калорійні напої (в тому числі, протеїнові коктейлі з молоком і т.д.).
- Робити перекушування у вигляді горішків, сухофруктів, свіжих ягід.
- Повністю відмовитися від фаст-фуду і шкідливої їжі (сендвічі, магазинна випічка і т.п.).
- Додати в головний раціон додаткових калорій (страви на кшталт омлету, вівсянки на молоці і т.д.).
- Необхідно регулярно займатися фізкультурою (підійде щось на зразок фітнесу і силових вправ).
- Перестати пити перед вживанням їжі.
Крім того, дуже важливо кинути шкідливі звички - куріння, пиття спиртних напоїв і т.п.