Як зробити піч для лазні своїми руками?

Як багато людей знають, печі для лазні можуть виконуватися з різних матеріалів, які володіють різними характеристиками.

Саморобні металеві печі для лазні

Зазвичай корпус подібної печі виготовляється з листів заліза, які мають товщину близько 4-5 мм. Розмір печі визначається розмірами самої лазні і може бути різним. Якщо лазня невеликого обсягу, то застосовуються невеликі компактні печі, що володіють малою теплоємністю. При цьому обігрів парної проводиться лише одним боком саморобної металевої печі для лазні, яка встановлюється в сусідньому приміщенні.

Таку піч часто обкладають спеціальною пічною цеглою, або ж цеглою обкладають тільки топку печі.Купити пічну цеглу можна в будь-якому об'ємі, і вибір такої зараз різноманітний. Чому саме така цегла найкрща для печі,тому що вона саме довше тримає тепло.

Бак, в якому гріється вода, зазвичай роблять з листів нержавіючої сталі. Він кріпиться або на самому пічному корпусі за допомогою опор, або на певній висоті від теплообмінника печі.

При невеликих розмірах лазні, бак взагалі монтується в передбаннику або його розміщують на зовнішній стіні лазні. Для з'єднання штуцерів бака і теплообмінника використовують гумовий шланг і хомути, при цьому потрібно щоб шланг був вільним і провисав. Але взагалі рекомендується для цієї мети використовувати металеві труби.

Саморобна піч із сталевої труби

Така піч виготовляється з півтораметрової сталевої труби, яка має діаметр в половину метра. При цьому товщина стінок труби становить близько 1 см. Труба попередньо розрізається на дві половини: одна частина йде на топку і кам'янку, друга використовується в якості котла для нагрівання води.


Якщо така саморобна піч для лазні зі сталі буде встановлюватися в парній, виконаної з дерева, потрібно буде її обкласти цеглою.

Правильне обладнання печі для лазні

• На нижній частині труби здійснюється вирізання отвору для піддувала, її ширина становить приблизно 18-20 см, висотою його становить 5-6 см. Над ним приварюється спеціальна пластинка, товщиною близько 1,5 см або ще менше. У металі повинен бути прорізаний спеціальний паз для колосника. Решітку необхідно буде якісно закріпити, наприклад, на 4 сталевих "вушка", які заздалегідь приварюються.

• Для топки, що має розмір 25 на 30 см вирізається ніша, пізніше для топки виготовляється дверцята (для її виготовлення можна використовувати обрізки тієї ж труби), потім проводиться її закріплення на гачках або петельках і прилаштовується засувка.

• Над топкою здійснюється приварювання спеціального шматочка труби, що має довжину близько 30-35 см. Це частина буде грати роль кам'янки. Усе понад кам'янки і до днища бака має бути відстань близько 10 см і не менше того. При цьому задній кінець труби заварюється, а інша частина, яка приварюється до корпусу, закривається дверцятами.

• До верхньої частини печі приварюється муфта, виконана зі сталевої шини, що має ширину в 0,5 см і товщину 5 мм. При цьому її частина, яка виступає, буде виконувати роль деталі для установки котла.

Виготовлення бака для води

• Зробіть попередньо сталевий круг, товщиною не менше 8 мм. Потім виріжте в ньому спеціальний отвір для димаря, діаметр повинен бути приблизно 12-15 см, при цьому зміщення повинно бути до задньої частини бака. Таким чином вийде днище бака.

• Далі потрібно буде якісно приварити нижню сторону димової труби до отвору. Приварка повинна бути проведена максимально герметично для того, щоб при заповненні водою, вона не потрапляла в відсік топки. Потім всю конструкцію приварюють до корпусу самої грубки.

• Верхня частина бака потім заварюється сталевим півколом зі спеціальною вирізаної виїмкою для димової труби і пізніше приварюється труба. Вийде, що бак для води наполовину зверху буде відкритий. Для того, щоб закрити горловину, знадобиться щільна кришка з ручкою.

• На відстані 35 см від бака на димову трубу приварюється пластина зі сталі розміром 30 на 30 см. Вона знадобиться для установки димоходу з цегли з засувкою. Подібна конструкція печі має на увазі вихід труби через дах і стеля.

• До нижньої частини бака врізається і приварюється кран з вентилем для регулювання витрати води.
Як бачите - зробити піч для лазні та інше обладнання можна і самостійно. Але для цього потрібно мати певні знання і вміннями. Краще ніж робити на страх і ризик - скористайтеся послугами фахівців.