НУШ – простір освітніх можливостей

НУШ в початковій школі являє собою освітнє середовище, яке сприяє гармонійному розвитку особистості. Дитина повинна не лише здобувати багаж необхідних теоретичних знань, а й вміти практично застосовувати їх, критично мислити та виховувати в собі любов до навчання. Для досягнення такої цілі створюється просторово-предметне оточення, методологічне й програмне забезпечення, а також засоби навчання.

Шлях до нової, якісної школи розпочався у вересні 2017 року з ухвалення закону “Про освіту”. На цьому зміни не закінчились. Наступним закон “Про загальну середню освіту” затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. Цей Стандарт вже протестили у 100 школах по всій країні, і успішно використовують в початковій школі з 2018 року.

Для реалізації інноваційних освітніх підходів Нової української школи необхідно забезпечити фундаментальний високий рівень комфорту, який сприятиме продуктивності праці дітей та педагогів. Це має бути просторе середовище, яке швидко трансформується у нові інтерпретації для індивідуальної й колективної роботи. Ми пропонуємо якісні та безпечні меблі, які є втіленням передових технологічних рішень та неординарного дизайнерського задуму.

Хибним є уявлення, що формування такого освітнього простору потребує глобальної реконструкції та капітального ремонту. Шкільний дизайн має надзвичайно важливе значення! Достатньо переобладнати кожен окремий клас: наповнити приміщення сучасними меблями, організувати стаціонарні осередки та мобільні елементи. Все це дасть змогу оперативно пересувати меблі й працювати класом, у групах чи індивідуально.

НУШ в початковій школі має базуватись на гнучкі організації, яка відкриває нові можливості та виокремлювати простори для групової роботи, колективних дискусій, відпочинку тощо. Нова українська школа – простір освітніх можливостей, які сприяють всебічному розвитку дітей. Не існує універсальної схеми організації навчального простору, яка підходила б усім. Лише педагог має професійний досвід та тонко відчуває потреби дітей. Це дає йому унікальну можливість створити таке середовище, де буде покращуватись активність та емоційна сфера. Важливо залишати достатню кількість простору й формувати таке цілісне поєднання кольорів, щоб школярам було легко сконцентруватись на робота та відпочивати.

З реформою Нової української школи відкриваються можливості для всіх і кожного. Це означає, що в класі будуть навчатися учні, серед яких є діти з особливими освітніми потребами. Нарешті світ відкриється і для них, адже навчання, відпочинок і дружба однаково важливі для всіх.

Більш детальну інформацію про реформу НУШ та її особливості можн адізнатись тут.