Різновиди мостових кранів та їх застосування

На всіх вітчизняних підприємствах, де в процесі технологічного процесу необхідно піднімати та переміщати всілякі важкі вантажі, для цих цілей використовується різна підйомно-транспортна техніка, включаючи мостові крани різних видів. Класифікація кранів мостового типу залежить від особливостей їх конструкції, комплектації та способу кріплення.

Головна принципова відмінність мостових кранів від аналогів інших типів полягає в наявності у них моста (звідси і назва). Міст являє собою одну або дві потужні сталеві прогонові балки з прикріпленими до їх торців кінцевих балок із ходовими візками, що забезпечують переміщення всієї мостової конструкції по рейках (підкранових коліях).

Якщо прогонна балка в мосту одна, то такий кран прийнято називати однобалочним; якщо ж міст складається з двох прогонових балок, то кран - двобалочний. Друга додаткова балка, хоча і збільшує ціну мостового крана, зате істотно підвищує його експлуатаційні можливості (у першу чергу, це стосується вантажопідйомності). Однобалочні мостові крани спрощеної конструкції часто називають - кран-балки. Хоча в офіційній класифікації цей термін відсутній, він широко використовується в повсякденній практиці.

Ще один класифікуючий фактор - спосіб розміщення підкранових колій. Якщо рейки прикріплюються до несучих капітальних залізобетонних конструкцій виробничого або складського приміщення, то кран прийнято називати підвісним; якщо рейки закріплюються на спеціально побудованих для цієї мети опорах, то кран - опорний.

Підвісний спосіб розміщення кранової техніки - найбільш економічний. Причому економляться не тільки гроші, але й робочий простір, адже вся конструкція кранового агрегату розміщується на висоті. Основний недолік підвісних кранів - їх рекомендується використовувати тільки для роботи з порівняно легкими вантажами (до 10 тонн). Що ж стосується двобалкових опорних кранів, то їх вантажопідйомність практично не обмежена (випускаються за спецзамовленням моделі, здатні піднімати вантажі масою до кількох сотень тонн).

Привід у мостових кранів може бути як електричним, так і ручним (механічним). Цілком природно, що на підприємствах більше затребувані кранові агрегати, оснащені електродвигунами, адже вони здатні забезпечити набагато більш високу ефективність при виконанні вантажно-розвантажувальних і транспортних робіт.

кран мостовий

Уточнити актуальну ціну мостового крана й інші подробиці можна на сайті провідного українського виробника - Київського заводу підйомно-транспортного обладнання – https://kzpto.com.ua