Сучасні камери відеоспостереження: від аналога до IoT

Сучасний ринок систем захисту і, особливо, відеоспостереження знаходиться у розквіті – майже кожного місяця найвідоміші виробники обладнання виводять у світ новинки, які ще кілька років тому здавалися неможливими. І в першу чергу це стосується камер відеоспостереження – вони нарощують не тільки мегапікселі, а й функціональність, таку, наприклад, як системи штучного інтелекту, відео аналітики, хмарні технології.

Отже, давайте торкнемося основних моментів і характеристик, які з’явилися в системах відеоспостереження зовсім недавно, але вже стали популярними та, навіть, незамінними.

Висока роздільна здатність відеозйомки в камерах спостереження

Це мабуть перша і головна характеристика, на яку звертають користувачі при виборі тієї чи іншої моделі відеокамери. Буквально декілька років тому, їх розподільна здатність не перевищувала 2-3 мегапікселі і це значення здавалося чимось фантастичним та дуже дорогим, а вже сьогодні, на ринку присутні моделі, які можуть вести зйомку з 8 і, навіть, 12 мегапікселями.

Звичайно, ціна таких приладів ще не достатньо низька, але тренди показують, що за доволі короткий час вона падає в рази. Особливо це стосується цифро-аналогових камер відеоспостереження, виготовлених за стандартом HDCVI або TurboHD, які сьогодні можна купити за порівняно невисоку ціну – від 150 у.о. за 8 Мп (4К), і функціонал яких не застаріє в найближчі п’ять років точно.

Звичайно, далеко не всім потрібна така роздільна здатність, але на серйозних об’єктах: у банківській сфері чи в стратегічних установах вона буде незамінною і дозволить з легкістю ідентифікувати такі важливі прикмети, як особливі риси обличчя чи зовнішнього вигляду, досить мілкий шрифт на цінних паперах, номінал грошових купюр.

Хмарні камери відеоспостереження і популярні сервіси

Ще одна, порівняно нова технологія – хмарні сервіси для відеоспостереження. Їх принцип полягає в тому, що відео та аудіо інформація, яку генерує камера відеоспостереження записується не тільки на локальні носії – карти пам’яті або відеореєстратори, але й на віддалений сервер, який надійно зберігає усі данні в режимі 24/7 (в залежності від вибраного тарифного плану).

Це зручно тим, що навіть якщо камеру чи жорсткий диск буде пошкоджено або викрадено, відео з місця злочину буде все рівно вам доступно, - з екрану стільникового телефону або комп’ютера. Єдина умова – присутність досить швидкого інтернету, як для передачі відео на сервер, так і з нього.

Хмарні камери відеоспостереження мають ще одну перевагу – у своїй більшості вони бездротові і використовують Wi-Fi в якості мережі для передавання сигналу. Це додає пристроям мобільності та комфорту у монтажі, настройці та щоденному користуванні.

Також, не треба забувати, що доступ до відео та аудіо інформації, яку записала ваша камера є тільки у вас. Віддалені сервери мають надвисокі стандарти захисту від диверсії та зламу, а також надійно захищені від перепадів температури або вологості. Найбільш популярними хмарними сервісами для відеоспостереження, на сьогоднішній день є Lechange від виробника Dahua Technology та Ezviz від Hikvision.

Функції відео аналітики

Такими можливостями можуть похизуватися сучасні мережеві (ір) камери відеоспостереження, які мають додаткові процесори та програмне забезпечення для аналізу відео зображення.

Насамперед, функції аналітики включають до себе:

- Ідентифікацію людини – відеокамера буде розпочинати запис тільки коли в полі її зору з’явиться людина.

- Ідентифікацію обличчя – технологія, яка перетворює камеру на сканер біометричних даних та особливостей індивідуальних рис обличчя. Звичайно, ця технологія не є 100 відсотковою і процент похибки достатньо високий, проте у більшості випадків вона працює коректно.

- Перетинання полоси на підрахунок відвідувачів – корисна функція для магазинів роздрібної торгівлі, яка дозволяє отримувати аналітичні данні про кількість покупців і задіювати відеоспостереження тільки тоді, коли воно потрібне – під час знаходження людей у магазині, або іншому приміщенні.

- Інформація про забуті предмети – досить корисна функція, яка дозволяє відеокамері здобувати інформацію про покинуті або забуті речі в полі її зору. Ця технологія широко використовується у місцях великого скупчення людей – в аеропортах, вокзалах, місцях відпочинку і дозволяє заздалегідь попередити можливі небезпечні випадки терористичних актів.

Технології розумного будинку та Internet of Things

Сучасне відеоспостереження перестає бути автономною системою і стає компонентом системи безпеки будинку або офісу. До такого розумного обладнання можна додати також систему охоронної сигналізації на контроль доступу.

Але найбільш перспективним напрямом є розвиток технології IoT (Internet of Things – інтернет речей). Ця інновація дозволяє камерам відеоспостереження та відеореєстраторам отримувати і обробляти корисну інформацію в режимі реального часу. Наприклад, ви можете підключити до своєї системи відеоспостереження датчики руху, відкриття, диму, розбиття, тощо.

Вже зараз на ринку можна знайти відеокамери з вбудованими датчиками температури і вологості або руху, що дозволяє значно розширити функціонал обладнання і отримувати корисну інформацію про навколишнє середовище, а також про стан безпеки у приміщенні чи на об’єкті в режимі реального часу.

Причому реалізована ця технологія не на мережевих відеокамерах, а на звичайних цифро-аналогових HDCVI, що дозволило значно зменшити ціну на обладнанні. Наприклад, такі моделі відеокамер та відеореєстраторів є у виробника Dahua Technology. Але, звичайно ми не зможемо охопити більше інформації про IoT у цьому матеріалі, так як ця технологія заслуговує окремої статті.

Придбати камери відеоспостереження з усіма перерахованими функціями по привабливій ціні, ви зможете в інтернет-магазині Pipl.ua – наші компетентні менеджери дадуть відповіді на всі ваші запитання та порекомендують саме ті девайси, які зможуть вирішити будь-яку вашу задачу по безпеці.