7 проектів в які інвестував технолог і винахідник Елон Маск

Елон Маск (Elon Musk) є одним з найуспішніших підприємців технічної індустрії сьогоднішнього часу. Його часто порівнюють з найбільшими візіонерами, такими як безсмертний глава Apple Стів Джобс, а колишні співробітники описують його словами «чудовий, динамічний, харизматичний».

Під кінець 2015 року його статки оцінювалися в 13,1 мільярд доларів при тому, що сам Елон не вірить в таке слово як [бізнес]. В одному зі своїх інтерв`ю Маск висловився з цього приводу наступним чином: «Не існує такого поняття як« бізнес »- є лише прагнення до мети».


Елон Маск - Проекти

Дивлячись на історію розвитку і масштаби проектів, якими коли-небудь займався або займається зараз Елон Маск, стає ясно, що у цього талановитого підприємця дійсно великі плани на майбутнє, будь-то колонізація космосу або забезпечення всіх жителів планети енергією.


Погляньте на 7 проектів, в житті яких брав участь Елон Маск:
Першою компанією Елона Маска стала Zip2 Corporation - перший сайт формату «Жовті сторінки», заснований в 1995 роціМолодому підприємцю було всього 24 роки коли він кинув навчання у вищій школі Університету Стенфорда, щоб запустити свій перший бізнес - Zip2 Corporation - медіа-компанію, яка надавала карти і бізнес-директорії іншим інформаційним онлайн-ресурсів.


Компанія Маска займалася зв`язуванням цифрових онлайн-карт з навігаційної системи Navteq з бізнес-каталогами для створення першого на той час онлайн-довідника «Жовті Сторінки» .Елон Маск - Проекти (19)
Чотири роки по тому в 1999 році Елон Маск продасть компанію виробнику комп`ютерного обладнання компанії Compaq за 307 мільйонів доларів. На той час це була найбільша сума, яку коли-небудь платили за покупку інтернет-компанії.


У 1999 році Елон Маск заснував компанію, що спеціалізується на онлайн-платежі X.com, яка в подальшому злилася з PayPalУ тому ж році коли Маск продасть Zip2, він використовує 10 мільйонів доларів від продажу на заснування нової компанії X.com для роботи з фінансовими онлайн-сервісамі.Елон Маск - Проекти (18) Маск вирішує зосередитися на новій технології здійснення платежів за допомогою e- mail, для чого об`єднується з конкуруючою компанією Confinity. Цей крок стане основою побудови процесів онлайн-переказів PayPal.
Після одного з конфліктів співзасновники Confinity звільняють Маска з ради правління і перейменовують компанію в PayPal.


Пізніше в 2002 році онлайн-аукціон eBay заплатить 1,5 мільярда доларів за проект PayPal.
У 1998 році Елон Маск інвестує в IT-компанію Everdream Corporation, яку пізніше він продасть компанії DellСпівзасновником Everdream в 1998 році був кузен Елона Маска - Ліндон райво. Компанія займалася наданням сервісу з налаштування та адміністрування комп`ютерів і програмного забезпечення для малого бізнеса.


У 2007 році компанію придбає комп`ютерний гігант Dell.
У 2002 році Елон Маск засновує Space Exporation Technologies, також відому як SpaceXЕлон Маск - Проекти (16)В інтерв`ю 2007 року ресурсу Inc.com Маск пояснює, чому цей проект є одним з найбільш важливих подій за 4,5 мільярда років існування нашої планети:
«Одноклітинна життя, багатоклітинна життя, виникнення рослин, потім тварин. На цій часовій шкалі я б поставив можливість розвитку життя на іншій планеті вище, ніж перехід життя з океану на сушу свого часу », - вважає Елон Маск.


Саме з цією метою в 2002 році Маск засновує SpaceX - аерокосмічну компанію, розташовану в місті Хоторн (Hawthorne), штат Каліфорнія, з метою зробити революцію в запуску ракет в космос. Він брав для цього кредит і реструктурицацію на нього.
Уже в 2012 році космічний апарат Dragon компанії SpaceX стане першим комерційним шатлом між Землею і Міжнародної Космічної Станцією. В кінцевому рахунку, головним завданням для себе Елон Маск ставить відправку людей в капсулі апарату Dragon з метою колонізації Марса.
У 2002 році Елон разом зі своїм молодшим братом Кімбалом засновує компанію Musk FoundationМетою Musk Foundation стане підтримка грошовими грантами проектів з дослідження питань відновлюваної енергії, освоєння космосу, наукового та інженерної освіти, дитячих захворювань і відхилень у развітіі.


Згідно ресурсу Inside Philanthropy, фонд Маска сумарно виділив понад 780 000 $, включаючи пожертвування на суму 250 000 $ для будівництва системи сонячної енергії в місті Сома в японській префектурі Фукусіма після катастрофи цунамі в 2011.
З огляду на те, з якими глобальними проблемами і проектами працює фонд Маска, досить кумедним виглядає сайт Musk Foundation, який складається всього з декількох рядків тексту :)