Вивчаємо користь квіткового пилку
Не всі знають, що пилок є дуже хорошим джерелом величезної кількості корисних речовин. Пилок є ще більш цінним продуктом, ніж бджолиний мед. Це та сама речовина, яку збирають і використовують бджоли. Частина пилку також переробляється ними. Дізнайтеся про його чудодійні властивості та застосування. Квітковий пилок - це справжя скарбниця. Матковод АМГ Андрій пропонує якісний пилок безпосередньо з пасіки.
Квітковий пилок - властивості
У квітковому пилку можна знайти аж 36 макроелементів. Він забезпечує більше кальцію, ніж, наприклад, йогурт та інші молочні продукти. У ньому міститься велика кількість вуглеводів і амінокислот. Він також багатий багатьма ферментами. Найбільше в ньому міститься амілаза. Серед його властивостей можна знайти в основному лікувальні. Переважають антибактеріальні та протигрибкові. Крім того, компоненти квіткового пилку мають антиоксидантні властивості, має протиракові властивості. Також відомий своїм впливом на очищення печінки. Дуже часто використовується після серцевих нападів, добре спрацює у разі анемії. Це може виявитися ідеальним засобом від зайвої ваги та ожиріння.
Антиоксиданти в раціоні - яка їх роль?
Широко використовується квітковий пилок. Можна поєднувати з медом або соками. Також не завадить додати його в молоко у подрібненому вигляді. Така дія підвищує його біодоступність.
Пилок, залитий водою або іншою рідиною, потрібно залишити на деякий час, оскільки він найкраще діє, коли набухає. Цікавим фактом є те, що при додаванні, наприклад, в чай, він має кращі властивості, якщо його підсолодити медом.
Чим ще корисний пилок?
Восени він зміцнює організм і захищає від інфекцій. Його можна застосовувати при неврозах і перевтомі. Тоді рекомендується вживати близько 8 чайних ложок в день. Однак пилок може викликати алергію, тому його не слід вживати людям, чутливим до продуктів бджільництва. Найбільш поширеними реакціями у разі алергії на пилок є:
- діарея;
- нудота.
Бджолиний пилок також використовується в косметиці. Маски на його основі чудово живлять і розгладжують шкіру. Квітковий пилок не можна передозувати.
Квітковий пилок - протипоказання
Бджолиний пилок є натуральним продуктом, тому протипоказань до його застосування немає. Однак його не слід вживати алергікам. Алергія на багато інших продуктів не обов’язково повинна бути пов’язана з реакцією на бджолиний пилок. Тому намагайтеся вводити його в свій раціон в невеликій кількості. Якщо це не викликає дискомфорту, збільште дозу.
Якщо вас цікавлять властивості пилку, подивіться поняття апітерапія. Це наука, яка займається лікуванням різноманітних недуг за допомогою продуктів бджільництва. Варто спробувати. Ви можете виявити, що ці продукти можуть допомогти вам впоратися з багатьма недугами.