Встановлюємо систему вентиляції з рекуперацією тепла

Компанія » Ліка-Комфорт» з’явилася на українському ринку у 200 році і з тих пір пропонує споживачам системи енергозбереження, а таккож кондиціонування та вентиляції, розроблені провідними світовими виробниками. З моменту заснування по нинішній день компанії вдалось успішно реалізувати більш ніж 500 проектів. Ви можете придбати побутові рекуператори, перейшовши за посиланням.

Система вентиляції житлового будинку з рекуператором стає все більш популярним видом інвестицій у новозбудовані об’єкти, що реалізуються як приватними інвесторами, так і забудовниками. Чому варто інвестувати у рекуперацію і на що звернути увагу при виборі рекуператора?

Що таке рекуперація?

Рекуперація — це процес відновлення енергії із забрудненого повітря, виведеного з житлового будинку

Механічна вентиляція, обладнана рекуператором, забезпечує подачу свіжого та відфільтрованого повітря ззовні, видаляючи відпрацьоване повітря зсередини. Таким чином, вентиляція з рекуперацією тепла забезпечує регулярний приплив свіжого повітря, зменшує кількість вуглекислого газу, покращуючи самопочуття та якість сну мешканців, а також фільтрує повітря від мікроорганізмів, забруднюючих речовин, пилу та пилку, забезпечуючи безцінну допомогу для алергіків. Більш того, протягом опалювального періоду механічна вентиляція з рекуператором здатна знизити витрати на опалення будівлі до 50%!

Вентиляцію з рекуперацією тепла слід планувати на етапі проектування

Вентиляцію з рекуператором слід враховувати вже на етапі проектування будівлі. Завдяки цьому вдасться зменшити інвестиційні витрати та більш ефективно спланувати установку, уникнути конфліктів з іншими установками та оптимізувати маршрут вентиляційних каналів.

Більш того, завдяки плануванню установки з рекуперацією можна видалити непотрібні димоходи для самопливної вентиляції та зробити водопропускні труби через стелі, що дозволить уникнути подальшого свердління під час монтажу.

У кожній будівлі можна спроектувати систему рекуперації

Вентиляція з рекуперацією тепла також може бути здійснена на пізній стадії будівництва об’єкта. Проте ця система завжди повинна мати інженерний дизайн.

На що звернути увагу при виборі рекуператора?

Ринок пропонує широкий вибір рекуператорів, які є найважливішим елементом будь-якої системи механічної вентиляції. Щоб спроектована та впроваджена система вентиляції виправдала очікування, необхідно перевірити параметри рекуператора. Тільки належним чином підібране обладнання забезпечить безвідмовну, не потребуючу обслуговування, ефективну, дешеву та енергозберігаючу роботу.

Основні параметри, аспекти та технологічні рішення, які слід враховувати, включають:

  • ефективність;
  • тиск;
  • управління;
  • тип вентиляторів;
  • вартість рекуператора.