Чому при будівництві будинку варто віддати перевагу суцільному фундаменту

Після створення та узгодження проекту нового будинку настає найважливіша частина будівництва – заливання фундаменту. Як правило, майбутні власники будинку не завжди мають можливість багато вкладати в будівництво і на багатьох елементах вважають за краще заощадити. І насамперед економлять на фундаменті.
Багато забудовників і спеціалістів стверджують, що стрічкового фундаменту буде достатньо не тільки на будинок з відносно легкого пінобетону, а й на більш важкі стіни з міцним, масивним шиферним дахом. У цій статті я розповім вам, чому не варто використовувати стрічковий фундамент для «класичного» будівництва та яку альтернативу краще використовувати. На цьому сайті можна підібрати матеріали для фундаменту такі як пісок або щебінь

Але спершу давайте розберемося в особливостях фундаментів. Стрічковий фундамент — це окремо залиті та пов’язані між собою смуги бетону, які можуть бути різної ширини та різної глибини.

Як правило, популярний нині стрічковий фундамент дуже добре підходить для стабільних, міцних ґрунтів із глибоким заляганням підземних вод. Але чи багато таких ідеальних умов у РФ? Насправді ні, максимум – у південних регіонах. До того ж, ґрунт має властивість змінювати свою форму залежно від сезону, а саме промерзання ґрунту, та «рухатися», що не дуже добре для стрічкового фундаменту, навіть для поглибленого різновиду.

До того ж, на ньому найчастіше зводять добротні цегляні стіни разом із шиферним дахом, які ще більше посилюють ситуацію, створюючи колосальний тиск на основу, і призводить до її руйнування та/або порушення цілісності.
Основна причина використання цього типу фундаменту – це його дешевизна, швидкість та простота створення. Саме з цієї причини його часто використовують забудовники, зовсім не дбаючи про те, що станеться з будинком через 3-5 років після продажу — перекоситься чи він просто зруйнується. Саме з цієї причини я, і багато досвідчених будівельників не рекомендуємо використовувати стрічковий варіант для зведення дійсно якісного будинку, який зможе простояти і 50 років на не дуже стійкому грунті.

Тепер поговоримо про альтернативний фундамент, який є найоптимальнішим варіантом з точки зору надійності та витримуваних навантажень. Цей тип фундаменту відрізняється тим, що він заливається не безпосередньо під кожну стінку, а суцільним пластом, тим самим формуючи надійну «подушку», яка не зруйнується і не зашкодить стінки будинку. До того ж вона зможе витримати великі навантаження без особливих зусиль і захисти будинок від промерзання знизу.


Головні недолік такого фундаменту – це його висока вартість та складність створення. Досить складно вирити велику яму та залити її бетоном. До того ж це виходить дорожче, ніж стрічка. Але вона масивна плита відрізняється високою надійністю і вона здатна витримувати навантаження десятиліттями. Він абсолютно несприйнятливий до холодів і природних рухів ґрунту та їх типів.

Якщо ви маєте необхідну суму і хочете звести якісний будинок, який стоятиме десятиліттями, то ваш вибір однозначно монолітна плита.