Найприбутковіша професія в айті, яку можна освоїти за 2,5 місяці.

Життя вносить свої корективи, тепер більшість українців надають перевагу віддаленій роботі, не прив’язуючись до певного місця розташування. При виборі нової професії зараз велику роль відіграє час, який можна відвести на освоєння нових знань та відточення навичок.

Другим фактором при виборі професії набула стабільність заробітку. І якщо в лютому майже всі компанії зазнали великих скорочень, то в IT все було навпаки. Це єдина сфера в Україні, яка не тільки залишилась стабільною, а з часом зазнала стрімкого розширення.

Як обрати напрямок розвитку?

Серед багатьох IT-професій найшвидшою в опануванні необхідних навичок для роботи визнають тестування програмного забезпечення. Оскільки на освіту в даному напрямку витрачають в середньому 2,5 місяці. Здебільшого 60-70% часу на курсах QA витрачається одразу на практичне закріплення здобутих знань. Щоб після випуску одразу можна було приступити до виконання своїх обов’язків на першому місці роботи.

Яка заробітна плата тестувальника?

На початку кожен спеціаліст може розраховувати на оплату праці у розмірі $700-$800 в залежності від рівня знань та володіння додатковими навичками. Приблизно за рік, відточкуючи навички hard skills і soft skills можна підвищити платню до $1400-$1700, а через два роки досягти рівня в $2500. В IT компаніях прописуються всі необхідні навички, якими потрібно володіти для зростання кар’єрними сходами, що значно спрощує роботу над розвитком співробітника.

Який подальший розвиток тестувальника?

Розвиток може бути як тестувальником надалі, а можна перейти в суміжні напрямки. Оскільки тестувальник — це людина-оркестр у світі IT, він поверхнево має розуміння кожної професії в команді, включається в проєкт на кожному етапі, тобто за час роботи у нього накопичується достатньо знань для переходу до іншої професії. Бувають випадки, коли тестувальник переходить в аналітику, розробку чи стає PM. Проте, частіше за все, він залишається в своєму напрямку та може підвищити рівень до автоматизації ПЗ.

З чого почати?

Найперше — це обрати курси QA та оволодіти необхідною базою для подальшого розвитку. До цього питання треба підходити дуже розважливо, оскільки якісна база — запорука хорошого спеціаліста, стрімкого подальшого розвитку та гідної оплати праці.

Щоб знайти якісне навчання, треба ознайомитись з багатьма програмами курсів, переглянути рівень викладачів та компанії, з якими школа працює. Деякі школи, наприклад курси QA в “IT Testing School”, пропонують також допомогу у працевлаштуванні своїх студентів.

Так, для тестувальника потрібно володіти багатьма різними навичками, проте більшість компаній лояльно відносяться до новачків і беруться за навчання їх на початковому етапі.

Зі своєї сторони ми можемо порекомендувати курси QA в “IT Testing School”, де викладають практикуючі вчителі, які володіють актуальною інформацією, а більшість часу приділяється практиці на реальних проєктах іноземних замовників для більшого заглиблення в професію одразу.