Що подивитися у Кропивницькому

Кропивницький — місто яке утворилося в середині XVIII століття.

Місто Кропивницький має особливий шарм. В місті практично кожен другий будинок — витвір архітектурного мистецтва. При відвідуванні міста складається враження, що ви знаходитесь не в українському, а у Європейському містечку. Особливого шарму місту надають пам’ятки високої класики, музеї, парки та безліч інших цікавих місць. Музеї в місті Кропивницькому займають особливе місце. В місті безліч музеїв, але під особливу увагу туристів підпадають два музеї — “Музей мистецтв” та “Обласний краєзнавчий музей”. Ці два музеї заворожують своєю величною архітектурою та кількістю рідкісних експонатів.

Обласний художній музей один із найбільших музеїв міста. Працівники художнього музею часто проводять цікаві майстер-класи, які подобаються як жителям міста, так і його гостям.

Музей мистецтв — є візитною карткою історії розвитку області та міста Кропивницького. Цей музей є одним із найстаріших музеїв центральної частини міста.

Не секрет для кожного що кожне місто в Україні має старий парк або сквер. Кропивницький не виняток. Ковалівський парк – напевно один із найстаріших із парків міста. Парк знаходиться у центральній частині міста. Парк дуже затишний та дуже гарне місце для прогулянки, посидіти в тіні вікових дерев і випити кави.

Чи замислювались ви колись яке місто в Україні є батьківщиною українського професійного театру? Багато хто не знає, але Кропивницький є цим містом. В місті є театр в якому 27 жовтня 1882 року відбувся перший спектакль під керівництвом Марка Кропивницького. Тож як буде у Вас час обов’язково завітайте в цей театр. Дата першого спектаклю фактично вважається днем ​​народження першого українського професійного театру. Театр з того часу вже перебудовувався та був понівечений так, що будівля практично втратила свою первинну красу. Зараз будівля театру дуже вражає.

Головною пішохідною вулицею Кропивницького — вулиця Дворцова. На цій вулиці майже кожен будинок — витвір архітектури. Вулиця досить багатолюдна, але водночас спокійна. Тут безліч затишних кафе, великі вітрини та гарні будинки.

Усіх, хто потрапляє до міста з півночі або зі сходу, зустрічає Архангел Михаїл — ангел-хранитель міста і всієї України. Відкриття монумента «Ангел-хранитель України» у місті Кропивницькому було приурочене до 2000-ліття Різдва Христового і на честь 250-річчя міста.