Системи трекового освітлення

Трекове освітлення дозволяє живити кілька ламп однієї лінії. Якісні трекові системи освітлення освітлення включають: монтажні кронштейни, треки або шинопроводи, з’єднувачі, торцеві заглушки, аксесуари та блок живлення. Компонентів багато, але сама збірка дуже проста, швидка та інтуїтивно зрозуміла.

Технічні аспекти трекових систем

Спочатку потрібно вибрати категорію трекової системи. Поділимо їх на однофазні та трифазні. В однофазній системі тим самим вимикачем включаються всі лампи, розташовані на кабелі. Трифазна система забезпечує незалежне керування лампами.

Зробивши цей вибір, подумайте про відповідний тип шинопроводу. Тут важлива довжина та форма монтажу (безпосередньо до стелі або на спеціальні направляючі). Варто подумати про складання системи на квадратному або прямокутному плані. Використання внутрішніх конекторів дозволяє створювати різні розкладки, наприклад, у формі літери «Т» або «С». При виборі деталей слід звертати увагу на кольори. Найкраще віддати перевагу чомусь схожему на світильники. Добре, якщо вони одного виробника. Польський бренд Новодворскі – чудовий варіант.

Повернемося ненадовго до трифазної трекової системи. Вона дозволяє бути незалежним у виборі лампочки. Можна запускати лише крайні або середні лампи. Також є можливість поєднувати світильники в групи для створення різних конфігурацій освітлення. Це рішення, безумовно, буде працювати у вітальні чи кімнаті, де ви проводите багато часу з друзями чи сім’єю.

Що важливо для вибору трекового освітлення для приміщення?

Насамперед, потрібно поставити запитання, якого ефекту ви плануєте досягти. Чи потрібна вам студія, де хочеться сфокусувати погляд на певних місцях без додаткових ламп? Чи ви дбаєте про те, щоб ефектно підкреслити сучасне планування вітальні? У вас також є можливість виставити напоказ цінні сімейні сувеніри або спортивні трофеї.

Майте на увазі, що якщо ви прагнете корисного ефекту, було б непогано повісити лампи прямо над місцем, де ви працюєте. Однак якщо необхідно відновити внутрішню та декоративну функції, краще відрегулювати світловий вплив.

Якими мають бути лампи для трекового освітлення?

Найважливішою інформацією про типи ламп є CRI, що означає здатність відтворювати кольори за шкалою від 0 до 100. Чим вище CRI, тим вище якість передачі кольору. Рівень 80-90 CRI можна вважати дуже добрим.

Ще одним не менш важливим фактором є колірна температура. Світло із колірною температурою близько 3300 К є теплим. 3300-5300 К означає нейтральний колір, а вище 5300 К – холодний.