Як правильно вибрати жорсткість матраца для сну

Жорсткість є одним із базових параметрів вибору матраца та важливим фактором, що визначає зручність користування ним.

У нашому суспільстві існує помилковий стереотип, що спати на жорсткому ліжку корисніше. Насправді багато залежить від індивідуальних факторів будови тіла.

Щоб правильно підібрати жорсткість матраца, розберемося, що це таке, від чого залежить і що потрібно враховувати при покупці.

Що таке жорсткість матраца і якою вона буває

Жорсткість матраца тотожна його твердості. Даний параметр показує, наскільки виріб прогинається під вагою людини, що лежить. За жорсткістю всі матраци Київ поділяє на три основні групи.

  1. М’які. Вони легко прогинаються, повторюючи контури тіла людини. Багато ортопедичних моделей належать до цієї групи.
  2. Жорсткі. Такі матраци утворюють тверде ложе, яке мінімально прогинається під впливом маси тіла людини.
  3. Середні. Як випливає із назви, за жорсткістю подібні вироби займають проміжне положення між м’якими та твердими моделями.

У продажу також є моделі з перехідною між вищеописаними базовими категоріями жорсткістю, наприклад, середньожорсткі або помірно м’які.

Від чого залежить жорсткість матраца

матрациЖорсткість матраца визначається наступними двома базовими факторами:

  1. Типом пружин. Має значення товщина, розміри, кількість пружин на одиницю площі та розташування пружин. Крім того, пружинні властивості подібних елементів багато в чому залежать від марки сталі.
  2. матеріалом заповнення. У сучасних матрацах використовується кокосова койра, бікокос, натуральний та штучний латекси, меморі-фоам та ін. У безпружинні моделі для надання виробу потрібної жорсткості нерідко застосовується комбінація різнопланових матеріалів.

На щастя, сучасним покупцям не потрібно самостійно розумітися на всіх нюансах різних матеріалів, оскільки жорсткість матраца виробники обов’язково вказують в описі виробу. Ви також можете її уточнити у продавця-консультанта або в описі моделі в каталозі https://magdek.com.ua/ua/matrasi/.

Які критерії слід враховувати при виборі жорсткості матраца

У процесі життя кісткова система людини та її опорно-руховий апарат перебувають у різних станах, відповідно, варіюються і вимоги до жорсткості спального місця. Крім віку, необхідно також враховувати зростання та вагу сплячого, наявність специфічних захворювань.

Рекомендуємо дотримуватися наступних правил вибору жорсткості матраца:

  1. М’які матраци. Рекомендується використовувати людям, які мають слабку або хвору на кісткову систему. Це зумовлено тим, що подібні моделі мають максимальні ортопедичні властивості, відповідно, надають найбільш щадний вплив на хребет сплячої людини. М’які матраци ідеально підходять для людей похилого віку, які мають проблеми з хребтом, судинами та суглобами. Крім цього, подібний матрац Київ купити рекомендую і тим, хто звик спати на боці, адже сон у подібному положенні на жорсткому ложі може призвести до викривлення хребта та передавлення судин.
  2. Матраци середньої жорсткості. Це оптимальне рішення для більшості людей, особливо тих, хто любить спати на спині або має захворювання спини. Перевага подібних моделей полягає в тому, що вони забезпечують хорошу підтримку хребта і при цьому мають пружність (тобто частково прогинаються під людиною, що лежить). Враховуйте, що чим вища маса тіла, тим більша твердість має бути у матраца.
  3. Жорсткі матраци. Рекомендується використовувати для дітей. Сон на занадто м’якій підставі може спровокувати викривлення хребта, що не сформувався. Жорсткий матрац дозволить унеможливити подібні проблеми. Для новонароджених зазвичай використовуються безпружинні матраци, для дітей, що підросли, можна застосовувати тверді моделі з пружинними блоками і без них. Крім цього, тверде ложе є ідеальним для дорослих людей, які мають викривлену поставу, грижі міжхребцеві або люблять спати на животі. У першому випадку жорсткий матрац сприяє виправленню постави, у другому – перешкоджає передавлюванню грижі, у третьому – забезпечує максимально правильне та комфортне положення хребта.

Підіб’ємо підсумки

Таким чином, щоб правильно підібрати матрац за жорсткістю, необхідно враховувати вік людини, яка на ньому спатиме, стан її опорно-рухового апарату, наявність захворювань кісткової системи.

Якщо Ви не можете самостійно зробити вибір, зверніться до консультантів інтернет-магазину «Магдек», досвідчені фахівці якого допоможуть знайти модель з урахуванням усіх індивідуальних особливостей.