Як вибрати та де купити мед у Харкові?

Мед – це один із найкорисніших натуральних продуктів, які ви можете зустріти у будь-якому магазині та на ринку. Важливість меду ніколи не заперечувалася з давніх-давен. Його склад:

  • фруктоза;
  • глюкоза;
  • сахароза;
  • вітаміни та мінерали.

Завдяки цьому мед продукт ще більш цінний і важливий, адже він має цілющі властивості. Мед завжди грав велику роль у житті людини, тому що він допомагав вилікувати багато таких хвороб, як застуда, гастрит, виразки шлунка, панкреатит, катаракта. Купити мед и споживати його замість цукру рекомендують лікарі та спеціалісти дієтологи.

Які сорти меду бувають

За даними дослідження, лише в Україні 60-80% людей нерідко вживають мед. А 32% використовують приблизно один кілограм у повсякденному житті. Які ж сорти меду споживають українці? Усього виділяють два сорти: темний, до якого відносять гречані, горобинні та вересові види меду, також є світлі сорти, до них зараховують липові та малинові види. Всі види відрізняються за своїми властивостями та смаком. Якісь мають рідку основу, інші – більш в’язку. Деякі види світло-жовтих відтінків, це, переважно мед з різнотрав’я, але є й темніші або рудіші. Буває мед із ягідними чи горіховими добавками, через що його колір може бути рожевим, білим або взагалі синім. Щоб зрозуміти який мед хороший і не є підробкою, потрібно вміти розрізняти види і розуміти, які властивості вони мають.

Лікувальні сорти

Кожен мед має свої цілющі якості, але справа в тому, що всі сорти відрізняються і кожен бджолиний продукт може вирішити певну проблему зі здоров’ям. Але є такі види, які практично не мають лікувальних можливостей, тому варто бути уважним і вивчати властивості меду перед покупкою. Зараз ми представимо список найбільш лікувальних сортів:

  • липовий;
  • каштановий;
  • гречаний;
  • акацієвий;
  • донниковий та еспарцетовий.

Види меду

Як ми вже помітили, сортів меду величезна кількість і знати практично неможливо. Але мед також підрозділяється і за видами, і зараз ми розглянемо кожну класифікацію бджолиних виробів, щоб вам було легше вибирати товар. Отже, які види меду можна виділити.

За походженням

Фахівці можуть розрізняти мед за походженням:

  1. Квітковий вид меду. Бджоли збирає нектар безпосередньо з квіток різних рослин.
  2. Падевий вид меду. Тобто бджолиний продукт, основою якого стала або медв’яна роса, або падь.

Види меду з медоносів

Існує дві вагомі групи та за медоносами:

  1. Поліфлерні: ті, що бджоли збирали з однієї рослини. Наприклад, гарбузовий, липовий, гречаний і так далі.
  2. Монофлерні — це «мікс» нектару з різних рослин. Наприклад, травневий, гірський, польовий тощо.

Залежно від місцевості

Цей вигляд усім може стати зрозумілим за назвою. Мед розрізняють за місцем його збору: лісовий, гірський, польовий, лучний. Це більш узагальнена назва, також є і регіональна відмінність: Сибірський, Алтайський або, наприклад, Далекосхідний мед.

За консистенцією

Тут все також просто:

  1. Рідкий вид меду — конюшинний, акацієвий.
  2. Зацукрований вид меду — хвойний або вересовий.

Консистенція меду залежить від того, в яку погоду зібрано нектар.

За кольором

Як ми могли помітити мед може бути навіть чорного кольору, але в класифікації мед буває двох видів:

  1. Світлий мед: липовий, акацієвий, буркуновий і таке інше.
  2. Темний мед: гречаний, каштановий, вересовий.

Висновок

Отже, сортів меду величезна кількість і треба розуміти, що перед тим, як мед у Харьковi , завжди слід спиратися на свій стан та індивідуальну переносимість. Мед – це цінний продукт, який допоможе налагодити стосунки зі своїм здоров’ям, головне підібрати його для себе. А вибрати найкращий сорт меду можна завжди.