Вища освіта у Польщі

Польща – захоплююча країна для навчання із низькими витратами. Особливо у гуманітарних та міждисциплінарних предметах можуть бути унікальні можливості. Польща має трохи старомодний центральноєвропейський шарм, але в той же час є дуже сучасною і динамічною країною, що переживає бурхливий розвиток.

У найбільшому в Україні спеціалізованому центрі Білий Орел допоможуть освоїти польську мову та продовжити навчання у Польщі. На сайті https://polcentrum.com/navchannia/ можна вибрати навчальний заклад, який надає безкоштовну освіту після 9 чи 11 класу.

Типи вищих навчальних закладів

У Польщі є два різновиди вищих навчальних закладів:

  1. науково-освітні установи, де упор робиться на наукових дослідженнях;
  2. професійні навчальні заклади, де більший акцент на професії та роботі.

Обидва типи навчальних закладів часто мають профіль або спеціалізацію. Наприклад, економіка, сільське господарство, охорона здоров’я, технології, мистецтво чи освіта. Навчання в науковій установі іноді може мати професійну спрямованість.

Вступ до вищих навчальних закладів

Польські вищі навчальні заклади приймають лише тих, хто одержав атестат зрілості. Неважливо, чи професійний це навчальний заклад чи науковий.

Для вступу корисно, якщо абітурієнти складають більше іспитів, ніж мінімальна кількість. Університети та інші навчальні заклади вказують на своїх сайтах, з яких додаткових предметів необхідно складати іспити.

Вартість проживання у Польщі

Проживання в Польщі як студент відносно доступне в порівнянні з іншими країнами Європейського Союзу. Вона може починатися від 1500 злотих (330 євро) на місяць. Однак ціни залежать від міста, де ви живете.

Нижче наведено кілька прикладів, щоб дати уявлення про суми, які студенти витрачають на місяць у Польщі.

Щомісячні витрати (середнє значення) у злотих та євро:

  • Оренда (студентський гуртожиток): 400 – 600, 90 – 140;
  • Громадський транспорт: 50 – 60, 11 – 13;
  • Медична страховка: 40 – 60, 9 – 13;
  • Рахунки за телефон, інтернет та телебачення: 80 – 100, 17 – 22;
  • Продукти: 700 – 900, 150 – 200;
  • Розваги: 150 – 200, 35 – 45.

Загальні витрати становлять 1500 – 2000 злотих, або 330 – 430 євро.

Життя у столиці та туристичному місті може бути трохи дорожчим, ніж в інших великих містах Польщі. Будь ласка, пам’ятайте, що для того, щоб мати можливість навчатися в Польщі, студенти з країн, що не входять до ЄС/ЄЕЗ, повинні мати достатні засоби для покриття витрат на проживання.